RAMOWY PLAN DNIA

GODZINA ZAJĘCIA
6.30 – 8.30 przyjmowanie dzieci, zabawy dowolne w kącikach zainteresowań, gry, układanki dydaktyczne przy stolikach, zabawy ruchowe przy muzyce, utrwalanie materiału z poprzedniego dnia, muzykoterapia.
8.30 – 9:00 Zabiegi higieniczne, przygotowanie do śniadania.
ŚNIADANIE
toaleta po posiłku, dzieci myją ręce, ząbki, korzystają z toalety.
9.00 – 10.30 Zajęcia programowe z całą grupą (zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć), zajęcia i zabawy rozwijające twórczą aktywność dzieci, spacer, zabawy w ogrodzie (w czasie brzydkiej pogody zostajemy w sali zabaw, układamy, śpiewamy tańczymy, czytamy, bawimy się jak lubimy). Zabiegi higieniczne, przygotowanie do obiadu.
10.45 – 11.30

OBIAD zupa
toaleta po posiłku, mycie rączek, buzi, szczotkowanie ząbków, korzystanie z toalety.

11.30 – 13.30

Drzemka,
Sala odpoczynku na czas drzemki jest przyciemniana. Dzieciom towarzyszy wszystko to, czego potrzebują, by spokojnie zasnąć (np. pieluszka, smoczek, ulubiony miś itp.) Leżaczki i łóżeczka są układane codziennie w tym samym miejscu, by dzieci miały poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Dzieciom relaksującym się towarzyszą kołysanki. W sali czuwa nad nimi opiekun. Po przebudzeniu każde dziecko przechodzi do łazienki aby skorzystać z toalety i umyć rączki przed obiadem.

13.45 – 14.30 OBIAD II danie
toaleta po posiłku, mycie rączek, buzi, szczotkowanie ząbków, korzystanie z toalety.
14.30 – 15.45 Utrwalanie poznanego materiału, gry, zabawy, praca indywidualna z dzieckiem – wyrównywanie różnic rozwojowych, zabawy tematyczne, zabawy dydaktyczne, ruchowe (na sali i świeżym powietrzu).
15.45 – 16.00

PODWIECZOREK

16.00 – 17.30 Zabawy manipulacyjne i konstrukcyjne. Rozchodzenie się dzieci do domu.

Dzień dzieci młodszych zorganizowany jest wg ich indywidualnych potrzeb oraz rytmu. Dzięki temu chcemy zapewnić im poczucie bezpieczeństwa i możliwość prawidłowego rozwoju psychoruchowego.

Codzienny plan uwzględnia m.in.:
· posiłki,
· zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne,
· drzemki,
· zabawy edukacyjne, manipulacyjne
· zabawy wspierające rozwój ruchowy, w tym naukę raczkowania i chodzenia
· zajęcia wyciszające.

W naszym żłobku dzieci się nie nudzą. Codziennie realizujemy m.in. zajęcia muzyczno-ruchowe, plastyczne, rytmiczne, paluszkowe, i in. Oprócz codziennych zajęć opiekuńczo-wychowawczych wprowadzamy do oferty szereg dodatkowych zajęć (w przygotowaniu).